АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОБЛЕМИ

За даними страхових компаній, затоплення квартири є найбільш поширеною причиною пошкодження майна громадян. В середньому 37% страхових випадків пов'язано із затопленням, що перевищує значення за такими випадками, як крадіжки, пожежі і стихійні лиха. Хоча для конкретної людини потоп в квартирі завжди несподіванка, яка застає людини в самий невідповідний момент.

Причини такої несподіванки можуть бути дуже різні - несправність систем водопостачання, неуважність, вихід з ладу запірної арматури, засмічення в системі водовідведення. Часто прориви трубопроводів пов'язані з періодом літніх опрессовок, коли багато городян на дачі або у відпустці і не можуть своєчасно ліквідувати наслідки розливу води.

Так само часто аварійні ситуації відбуваються в нічний час, коли тиск в системі водопостачання різко підвищується.

Затоплення квартири завжди пов'язано з великою кількістю неприємних наслідків, в тому числі матеріального характеру. Якщо ви винуватець такої комунальної аварії, то крім свого майна вам доведеться відшкодовувати збитки, завдані вашим сусідам, а сума на відновлення може бути дуже істотною.

Позбавити від неприємних наслідків затоплення може надійна гідроізоляція сан. вузлів та ванних кімнат. Нижче ми пропонуємо один з варіантів гідроізоляції ванної кімнати з застосуванням двокомпонентної еластичною суміші «Скрепа 2К Еластична».

ТЕХНОЛОГІЯ ВИКОНАННЯ РОБІТ

Підготовчі роботи

Для забезпечення комплексної гідроізоляції ванної кімнати необхідно визначити місця можливих протікань, при цьому необхідно знати конструктивні особливості вашого будинку. На малюнку 1 показана типова конструктивна схема влаштування ванної кімнати багатоквартирного будинку з монолітними залізобетонними перекриттями. Стрілками показані найбільш ймовірні місця протікання води:

  • течі крізь вводи інженерних комунікацій;
  • течі крізь примикання «стіна - підлога»;
  • намокання стін;
  • намокання стельових поверхонь.

Гідроізоляцію вводів комунікацій необхідно виконати сухими сумішами «Пенекрит», «Пенетрон», а також клеєм-герметиком «Пенепоксі». Гідроізоляцію стін, підлоги і стелі ванної кімнати рекомендуємо виконати за допомогою двокомпонентної гідроізоляційної суміші «Скрепа 2К Еластична».

Після того як визначені місця можливих протікань та обрана стратегія гідроізоляції, можна приступати до підготовки ванної кімнати до виконання гідроізоляційних робіт:

  • на першому етапі звільніть ванну кімнату від санітарно-технічних приладів (туалет, ванна, раковина і т.п.) та демонтуйте кахельну плитку при її наявності;
  • перед застосуванням гідроізоляційних матеріалів поверхню стін, підлоги і стелі необхідно очистити від пилу, бруду, фарби (в тому числі вапняного покриття) та інших матеріалів, що перешкоджають адгезії гідроізоляційних матеріалів до поверхні.
  • очищення можливо виконати будь-яким прийнятним механічним способом (наприклад, кутошліфувальною машиною з торцевої діамантовою фрезою).
  • ділянки невеликої площі можна очищати вручну щітками з металевим ворсом;
  • з особливою обережністю за допомогою перфоратора виконати штробу П-подібної конфігурації навколо труб комунікацій глибиною не менше 50 мм та шириною не менше 25 мм.
  • після штроби необхідно знепилити, а наявні труби знежирити розчинником в місцях влаштування гідроізоляції.

Гідроізоляція вводів коммунікацій (мал. 2)

Штроба навколо труби заповнюється в два етапи. На першому етапі необхідно зволожити штробу, обробити її розчинної сумішшю «Пенетрон» та заповнити її сумішшю для гідроізоляції швів «Пенекрит» на відстані 25 мм від краю штроби. Після затвердіння суміші розчину «Пенекрит» (другий етап) необхідно очистити трубу від пилу та залишків розчину.

Далі простір між трубою та бетоном щільно, без розривів заповнити клеєм - герметиком «Пенепоксі». Глибина полімеризації «Пенепоксі» за 24 години становить 3 мм.

Приготування розчинної суміші: Готувати такий об'єм розчинної суміші, який можна виробити протягом 60 хвилин з моменту змішування компонентів. Оптимальна температура компонентів та навколишнього середовища становить 20 ± 2 ° С. При зниженні температури збільшуються терміни схоплювання розчинної суміші. При підвищенні температури терміни схоплювання скорочуються.

Перед приготуванням суміші розчину слід струсити компонент Б в каністрі кілька разів для гомогенізації складу. Далі змішати компоненти в такій пропорції А / Б = 2/1. При невеликому обсязі розчинної суміші допускається перемішування вручну. Оптимальним є перемішування низько обертовим дрилем (500 - 600 об / хв). В міру змішування спочатку висока в'язкість розчинної суміші знижується. Змішувати протягом 5 хвилин до утворення пластичної однорідної маси без грудок. Суміш розчину під час використання регулярно перемішувати для збереження первісної консистенції.

Увага!!! Після змішування необхідно витримати технологічну паузу 3-5 хвилин, далі знову перемішати та після цього приступати до нанесення суміші.

У приготовлену суміш розчину не допускається додаткового введення сторонніх речовин (води, цементу, піску і т.п.).

Суміш розчину «Скрепа 2К Еластична» необхідно наносити мінімум в два шари. Перший шар наносять пензлем або розпилювачем на вологу основу. Товщина шару в середньому становить 1,0 мм. Другий шар наносять перпендикулярно на вже схопився перший шар. При температурі 20 ° С та відносній вологості повітря не більше 70% другий шар допускається наносити через 2-4 години. При температурі 5 ° С час витримки першого шару слід збільшити до 6-8 годин.

Армування сіткою

Армування полімерною лугостійкою сіткою (розмір вічка не більше 5 * 5 мм) слід проводити в разі нанесення розчинної суміші «Скрепа 2К Еластична» на тріщини з розкриттям від 0,5 мм до 1,5 мм, а також в вузлах примикання, наприклад, « стіна- підлога», шви бетонування та т.п. Ширина полімерної сітки повинна бути не менше 200 мм. Сітку необхідно втиснути в перший шар до початку його схоплювання. Після схоплювання першого шару необхідно нанести другий шар розчинної суміші «Скрепа 2К Еластична». При необхідності допускається нанесення додаткових шарів розчинної суміші в місцях кріплення сітки.

Витрата суміші

Нанесення розчинної суміші «Скрепа 2К Еластична» допускається мінімум в два шари загальною товщиною не менше 2 мм. Витрата суміші становить 3,6 кг / м2. При нанесенні розчинної суміші «Скрепа 2К Еластична» методом розпилення витрати можуть бути збільшені до 20% на вертикальних поверхнях та до 30% на стельових.

Експлуатація

Експлуатація ізольованих конструкцій допускається через сім діб після нанесення останнього шару матеріалу (в тому числі, допускається монтаж керамічної плитки).

Температура експлуатації покриття:

В умовах природної вологості від -50 до + 100 ° С.

В умовах вологого середовища або при постійному контакті з водою до + 80 ° С.

Через 28 діб допускається фарбування поверхні покриття водно-дисперсійної акриловою фарбою.

Остаточні фізико-механічні властивості покриття набуває через 28 діб.

Догляд за обробленою поверхнею.

Захищати ізольовані поверхні від механічних впливів та температур нижче плюс 5 ° С протягом трьох діб. Стежити, щоб відновлена ​​поверхня протягом трьох діб була вологою. Зазвичай використовуються такі методи: періодичне водне розпилення або укриття поверхні вологонепроникній плівкою.