Перед застосуванням матеріалів системи Пенетрон бетону поверхню необхідно очистити від пилу, бруду, нафтопродуктів, цементного молока, висолів, торкрету, штукатурного шару, фарби та інших матеріалів, що перешкоджають проникненню в середину бетону активних хімічних компонентів розчинної суміші "Пенетрон". Очищення бетонних поверхонь варто робити за допомогою водоструменевої установки високого тиску або іншими прийнятними механічними способами (наприклад, кутошліфувальною машиною з торцевою алмазною фрезою).

Ділянки невеликої площі можна очищати вручну щітками з металевим ворсом. Гладкі й шліфовані поверхні варто обробити слабким розчином кислоти і через годину промити водою. За допомогою штроборізу та відбійного молотка по всій довжині тріщин, швів, стиків, сполучень, примикань і навколо уведень комунікацій виконати штроби Побразної конфігурації перетином не менш 25х25 мм.

Порожнини напірних течей виконати шириною не менш 25 мм і глибиною не менш 50 мм із розширенням углиб (по можливості у вигляді " ластівчиного хвоста"). Потім штробу та порожнини течі ретельно очистити від сміття й крихеого бетону за допомогою щітки з металевим ворсом.

 Перед нанесенням матеріалів системи Пенетрон необхідно зволожити бетон водою до максимально можливого його насичення.